Trio Sanat

Hakkımızda


           İzmir ' de müzik eğitimi konusunda yaşanan derin boşluğu doldurmak amacı ile kurulmuş olan TC MEB Özel Trio Sanat Kursu; 10 yllık deneyim ve tecrübesinin ışığında, uzman kadrosu ile hayatında amatör ya da profesyonel olarak müziğe ve dansa yer vermek isteyen herkesin güvenle eğitim alabileceği, milli eğitim bakanlığına bağlı seçkin bir kurumdur.

 

           Özel Trio Sanat Kursu 470 m2 kullanım alanı, 11 derslik, 3 akustik 8elektronik piyano, 50 kişilik konser salonu, dans salonu, temel sanat eğitimi dersliği, sinevizyon salonu ve öğrencilerimizden oluşan müzik gruplarımızın çalışmaları için düzenlenmiş olan profesyonel ekipmanlarla donatılmış ses yalıtımlı stüdyosu ile sizlere hizmet vermektedir.

 

       Kursumuzda her yaştan müzik tutkunları için programlar mevcuttur. Bu programlar bireylerin emsallerini gözlemlemeleri ve deneyimlerini paylaşmaları için düzenli olarak gerçekleştirilen mini dinletilerle desteklenmektedir. Ders alan bütün ilköğretim 1. ve 2. kademe öğrencilerimize ücretsiz koro dersleri verilmektedir. Kurumumuzda öğrencilerimizden oluşan bir yaylı çalgılar orkestrası da bulunmaktadır.

 

           Kurulduğu andan itibaren öğrencileriyle il içinde sayısız aktivite gerçekleştiren kurumumuz farklı illerde düzenlenen birçok festivale de katılmıştır. Ayrıca her eğitim öğretim sezonu sonunda, kurumdan ders alan bütün öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen büyük sene sonu gösterisi düzenlenmektedir.

 

     Trio Sanat Kursu sekiz yıllık hizmet süresi boyunca onlarca öğrenciyi müzik okullarına kazandırmıştır. Kurumumuzda müzik okullarına yerleştirme oranı % 90'ın altına düşmemiştir. Her sene artan tecrübemiz ile bu oranı daha yukarılara taşımak öncelikli görevimizdir.

Trio Sanat Hakkında Yorumlar