Trio Sanat Hizmetlerimiz

Latin Dansları


Latin dansları

 

Günümüz hayat şartlarının getirdiği stresten biraz olsun uzaklaşarak hem eğlenip hem egzersiz yaparak form korumak isteyenler sayesinde son zamanlarda oldukça popüler hale gelen bir dans türüdür.

Porto Riko ve Küba başta olmak üzere Latin Amerika ülkelerinde ortaya çıkarak dünyaya yayılmış olan salon dansı  ve halk danslarının hepsini birden kapsayan geniş bir ifadedir. Önde gelen Latin kökenli salon dansları ça ça  (veya ça ça ça),  rumba, merenque, tumba, bachata, bomba, plena, paso doble ve bolerodur. Arjantin Tangosu da Latin kökenli bir salon ve halk dansıdır, ancak kendisi hem stil hem bir spor dalı olarak bağımsız bir kategoridir. Salsa ise Amerika Birleşik Devletleri’nin New York eyaletindeki Spanish Harlem bölgesinde yaşayan Latin Amerika kökenli insanlar arasında ortaya çıkmış bir danstır. Ancak her ne kadar ABD kökenli de olsa salsa stil olarak bir Latin dansıdır.

Kurumumuzda ki dans derslerimiz haftada 1 gün 2 saat olarak planlanmıştır. Latin dans derslerimiz talebe bağlı olarak saatleri belirlenen ve maksimum 8 kişiden ( 4 çift ) oluşan sınıflarımızda tecrübeli eğitmenlerimiz tarafından sürdürülmektedir. Dans dersi kayıtlarımız süreklidir. Eğitime başlayan dans gruplarımıza sonradan öğrenci dahil edilmemektedir. Bu yüzden ders talebinde bulunan bireylerin ön kayıtları alınarak bekletilmekte ve yeterli sayıya ulaşılınca yeni grup açılması sağlanmaktadır.    

 

 

Trio Sanat Hakkında Yorumlar