Trio Sanat Hizmetlerimiz

Piyano Eğitimi


Piyano kuşkusuz büyük bestecilerin her zaman en yakını olmuştur. Bu çalgı için yazılan eserlerin sayısı bir hayli fazladır. Hem solisttik, hem de eşlik çalgısı olarak tüm müzik türlerinde vazgeçilmez bir çalgıdır. Anlatım gücü açısından sunduğu olanaklarla her müzisyenin ve dinleyicinin en çok keyif aldığı çalgıların başında gelir. En küçük yaştan başlayarak, müziği tanımak için öğrenilebilecek çalgıların içinde en uygun olan enstrüman piyanodur.

Kurumumuzda piyano dersleri; 5 yaş başlangıç yaşından itibaren, yetişkin düzeyde de profesyonel ve amatör tüm öğrencilere açıktır.

Profesyonel piyano eğitimi program içeriğimiz klasik batı müziği alanında olup; devlet konservatuarlarının piyano ders içerikleri dikkate alınarak belirlenmektedir. Öğrencilerimiz belirli aralıklarla senede en az üç kez bireysel konser vermektedir. Bu konserlerin haricinde, ileri düzeye gelen öğrencilerimize, keman ve flüt öğrencileri ile eşlikli eser çalışma fırsatı sunulmakta, böylece korrepetisyon kurallarını öğrenerek oda müziği ile ilgili tecrübe kazanmaları da sağlanmaktadır.

Amatör piyano eğitim programımız, başlangıç aşamasında klasik batı müziği temel alınarak uygulanmaktadır. Bu piyano eğitim programında; popüler müzik içeriği, temel piyano eğitimi tamamlandıktan sonra öğrenci isteği ve seviyesine göre eğitime dâhil edilmektedir.

Trio Sanat Hakkında Yorumlar