Trio Sanat Kadromuz

ORHUN AKINÖNDER

(Gitar , Çello , Piyano , Müziksel İşitme Eğitimi )


Isparta’da doğdu. İlköğretim 1 ve 2. Sınıfları burada okudu. Ailesinin tayini nedeniyle eğitimine Antalya’da devam etti. İlköğretim 5. Sınıfta Antalya Akdeniz Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nın sınavını kazanarak burada 4 yıl Prof. Engin SANSA ve Öğr. Gör. Cansu OLGUN ile çalıştı.

Daha sonra ATSO Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi sınavını kazandı. Burada ki 4 yıllık eğitim sürecinde okulun hem klasik müzik, hem de pop-rock müzik orkestralarında görev aldı.

İzmir Amerikan Koleji’nin düzenlemiş olduğu Pop-Rock müzik yarışmasında ATSO Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Orkestrası olarak beste dalında Türkiye 2.liği; şarkı yorumlama dalında Türkiye 3.lüğü kazandı.

Lise eğitimin ardında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği bölümünü kazanarak lisans eğitimi süresince Yrd. Doç. Mümtaz Hakan SAKAR, Öğr. Gör. Ender BİLGE ve Öğr. Gör. Adnan Atalay ile çalıştı.  Üniversite öğrenimi süresince  bölüm orkestrasında, hem de İzMeo’da ( İzmir Müzik Eğitimcileri Orkestrası) görev aldı. Halen İzMeo’da viyolonsel grup üyesidir. 2008 yılından beri Özel Trio Sanat Kursu’nda gitar, piyano, müziksel işitme  ve çello eğitimi programlarını sürdürmektedir.

Trio Sanat Hakkında Yorumlar