Trio Sanat Kadromuz

SEÇİL SOYTOK

(Flüt , Piyano )


Dr. Seçil Soytok

1987 yılında Antalya ' da doğdu. Profesyonel müzik eğitimine 12 yaşında  başladı.2001 yılında Antalya ATSO Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi sınavını kazanarak bu kurumda 4 yıl Haluk Aruz ile flüt , Samir Mirzaev ve Hülya Cumbul ile piyano derslerini sürdürdü. Bu süre içerisinde birçok dinleti ve konserde görev aldı.4.ve 5. Antalya Piyano Şenliğine yorumcu olarak katıldı.

2005 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Dalı yetenek sınavını kazanarak lisans eğitimine başladı. Bu kurumda 4 yıl boyunca 

Halil Ekseriyet ile flüt , Süleyman Kıvrak ile piyano derslerini sürdürdü. Bu süre boyunca birçok solo ve oda müziği konserlerinde görev aldı.

2009 yılında mezun olmasının ardından aynı yıl Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müzik Öğretmenliği yüksek lisans  sınavını kazandı ve flüt çalışmalarını Hürkan Ayvazoğlu  ile sürdürmeye devam etti.2012 'de yüksek lisansını tamamladı ve bu sürede Dokuz Eylül Üniversitesi , Yaşar Üniversitesi, Gazi Üniversitesi , Ege Üniversitesi ve ODTÜ gibi birçok üniversitede ve Güzel Sanatlar Liseleri 'nde resitaller gerçekleştirdi.

2012 yılında yüksek lisans eğitimini bitirince ardından aynı yıl Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü'nde doktora eğitimine başladı.Doktora eğitimi sürecinde flüt çalışmalarını Yrd. Doç. Çiler Akıncı ile sürdürdü.Doktora çalışmasını flüt eğitimi ve oda müziği eğitimi alanında devam ettirdi. Bu sürede solo ve oda müziği konseri gerçekleştirdi.

Flüt eğitimi ve oda müziği alanında birçok masterclass sertifikaları olan Seçil Soytok , 2011 - 2017 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi  Buca Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Bölümünde ders ücretli Öğr. Gör. olarak  '' Bireysel Çalgı (Flüt) '' ve ''Oda Müziği '' derslerini yürütmüş , bu 6 yıllık süre içerisinde birçok öğrenci konseri gerçekleştirmiştir.

2017 yılında '' doktor '' ünvanı alan öğretmenimiz 2010 yılından bu yana Trio Sanat' ta flüt ve piyano derslerini yürütmektedir. 

Trio Sanat Hakkında Yorumlar